Horoskopi i vitit 2022

Horoskopi

Dashi - Aries ♈

Një fillim i ri në horizont ju pret Dashi, ndërsa 2022-ën e mirëpritni me gëzim. Stabiliteti financiar tregohet shumë gjatë gjithë vitit. Edhe pse duhet të kufizoni veten për huadhënien e parave për një vullnet të mirë në gjysmën e dytë. Disa prej jush mund të jenë më të prirur për të ndjekur kënaqësinë shpirtërore në fund të tremujorit të parë. Puna juaj e palodhur ka të ngjarë të shpërblehet mirë pasi ëndrra për të blerë një shtëpi tuajën tani do të realizohet. Shmangni çdo negativitet që mund të merrni nga bashkëmoshatarët tuaj për zgjedhjet e martesës dhe karrierës suaj. Gjithçka do të ndodhë në kohën e duhur dhe sigurisht që do të vijë koha e duhur që ju ta shijoni në vitin 2022. Nxehtësia e presionit mund të rritet në vendin tuaj të punës në fillim të tremujorit të dytë. Përfshirja e jogës dhe meditimit në rutinën tuaj ka të ngjarë t'ju japë një ndjenjë përmbushjeje.

Ngjyra me fat: Rozë

Numri me fat: 2, 6

Muajt me fat: Janar, Korrik dhe Nëntor.

Demi - Taurus ♉

Demi, ngrijeni atë atmosferë dhe vishuni më së miri pasi viti 2022 do të jetë një vit festash. Mund të vëreni rritje të jashtëzakonshme në frontin personal dhe profesional. Studentët që shpresojnë të dëgjojnë nga universitetet e tyre të preferuara mund të paketojnë valixhet pasi lajmet e pranimit mund të arrijnë në minutën e fundit. Konventat sociale jo-opsionale mund t'ju kushtojnë shtrenjtë në fillim të tremujorit të dytë, megjithatë, planifikimi i kujdesshëm financiar mund ta çojë vlerën tuaj neto në lartësi më të mëdha deri në fund të vitit. Tregoni kujdesin e duhur kur udhëtoni jashtë shtetit. Biznesmenët dhe punonjësit e qeverisë janë në pritje të shpërblimeve të mëdha në 2022. Prezantimi i disa ndryshimeve të shëndetshme diete parashikohet diku në tremujorin e dytë, i cili ka të ngjarë të përfitojë shëndetin tuaj në përgjithësi. I dashuri juaj dhe ju ka të ngjarë të shijoni shkëlqimin bashkëshortor përpara fillimit të tremujorit të tretë. Disa prej jush mund të marrin edhe një çmim prestigjioz në gjysmën e dytë të vitit.

Ngjyra me fat: E verdha

Numri me fat: 3, 9

Muajt me fat: Korrik, Shtator dhe Dhjetor

Binjakët - Gemini ♊

2022 do të jetë i mbarë për ju, Binjakët. Viti është i përshtatshëm për gjendjen tuaj bankare. Fitimet e papritura monetare mund të priten në tremujorin e tretë. Puna e palodhur dhe vendosmëria mund t'ju çojnë nga lecka në pasuri. Bashkësia familjare ka të ngjarë të jetë forca juaj këtë vit. Disa prej jush mund ta realizojnë ëndrrën tuaj për të vizituar një pelegrinazh ose për të filluar një udhëtim shpirtëror. Një mentor Godsent ka të ngjarë të ndërhyjë në rrugëtimin tuaj profesional për mirë. Mos ngurroni të falënderoni yjet për të. Ata që janë në kërkim të një pune ka të ngjarë ta shohin gjysmën e parë mjaft fitimprurëse. Shëndeti ka nevojë për kujdes dhe nuk mund ta shpërfillni këtë fakt. Një regjim i disiplinuar shëndetësor do të përfitonte me siguri. Ata beqarë ka të ngjarë të gjejnë dikë me të cilin mund të fillojnë historinë e tyre të dashurisë. Shumë udhëtime dhe kënaqësi janë parashikuar në tremujorin e tretë të vitit duke ju dhënë një shans për të takuar njerëz dhe për të krijuar më shumë lidhje. Detyrimet sociale mund të jenë në rritje gjatë tremujorit të parë dhe të fundit të vitit.

Ngjyra me fat: Maroon

Numri me fat: 1, 4

Muajt ​​me fat: Shkurt, Mars, Gusht dhe Tetor

Gaforrja - Cancer ♋

Viti 2022 do t'i japë arsye të shumta për të buzëqeshur, Gaforre! Në planin e karrierës ju presin mundësi dhe mundësi të reja. Paratë e investuara në të kaluarën ka të ngjarë të vijnë me fitime të shumëfishuara. Ata që dëshirojnë të blejnë një automjet luksoz ose një pronë më të madhe ka të ngjarë ta shohin këtë vit shumë me fat. Dashuria dhe harmonia ka të ngjarë të mbushin me lumturi marrëdhënien tuaj në tremujorin e parë, ndërsa lundrimi i qetë është i siguruar gjatë gjithë vitit. Arritjet e fëmijëve tuaj mund t'ju ndihmojnë të ngrini statusin tuaj shoqëror. Punëkërkuesit mund ta shohin tremujorin e dytë mjaft të dobishëm, pasi mund të punësohen me siguri më të mirë pune. Kthimi te mjekësia alternative për përfitime shëndetësore mund të jetë një ndryshim i lojës për disa prej jush. Yoga dhe Pranayama ka të ngjarë t'ju mbushin me energji dhe forcë. Udhëtimi i gjatë, darkat familjare dhe aktivitete të tjera argëtuese ka të ngjarë të jenë pijet freskuese tuaj këtë vit.

Ngjyra me fat: E bardhë

Numri me fat: 6, 9

Muajt ​​me fat: Janar, Maj dhe Shtator.

Luani - Leo ♌

Lëre veten të lirë dhe shko me rrjedhën, Leo. Gëzohu për gjithçka që has! Hapeni veten për të gjitha perspektivat e bukura që ka të ofrojë viti 2022. Një hobi me kohë të pjesshme mund të kthehet në një sipërmarrje biznesi të plotë. Ata që planifikojnë të zgjerojnë horizontet e tyre të biznesit ka të ngjarë të hyjnë në partneritete nga mesi i vitit. Konsiderimi i një pushimi të gjerë familjar mund të jetë gjithashtu në mendjen tuaj drejt tremujorit të dytë. Viti duket të jetë produktiv dhe i frytshëm për ata që punojnë në fushën e Shkencës, Inxhinierisë apo IT. Ata që diplomohen këtë vit mund të kenë mundësi të mira pune përmes vendosjeve në kampus ose referencave të tjera. Lumturia dhe eksitimi do të jenë miqtë tuaj më të mirë në vitin 2022, falë zakoneve tuaja të disiplinuara dietike. Jeta juaj e dashurisë mund të kalojë një fazë të vështirë në mes të vitit. Sigurohuni që ta trajtoni atë me një prioritet në vend që të shmangni topin aty-këtu.

Ngjyra me fat: kafe

Numri me fat: 5, 11

Muajt ​​me fat: maj, tetor dhe dhjetor

Virgjëresha - Virgo ♍

Ngrihu dhe shkëlqe, Virgjëresha! 2022 është viti juaj për të arritur gjithçka që keni ëndërruar për veten tuaj deri tani. Por udhëtimi mund të mos jetë aq i lehtë sa duket. Kujtojuni vetes – ju jeni më i fortë se sfidat me të cilat përballeni! Burimet pasive të të ardhurave mund të shfaqen rreth tremujorit të dytë, duke e bërë rritjen tuaj financiare të lartë. Fillimi i vitit 2022 mund të mos jetë i frytshëm në planin familjar, por mesi i vitit mund t'ju sjellë shumë lumturi. Një shtëpi e gëzueshme mund të bëhet burimi i paqes suaj mendore. Ngarkesa e punës ka të ngjarë të rritet dhe po kështu edhe shanset tuaja për promovim. Hiqni aktivitetet fizike ose stërvitjet me rrezik të lartë nga lista juaj e detyrave. Stili juaj i jetesës gjithashtu mund të jetë më i mirë pa të. Shmangni marrjen e ndonjë vendimi thelbësor në frontin e dashurisë në tremujorin e parë. Mirëkuptimi i ndërsjellë dhe dashuria për njëri-tjetrin ka të ngjarë t'i japin marrëdhënies tuaj një nivel të ri drejt gjysmës së dytë të vitit.

Ngjyra me fat: Jeshile

Numri me fat: 6, 8

Muajt me fat: Prill, Shtator dhe Dhjetor

Peshorja - Libra ♎

Viti 2022 është sigurisht i mbështjellë me atmosferë të mira për vendasit e Peshores. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të eksploroni gjërat një nga një në vend që të nxitoni. Ngrohtësia në rritje midis anëtarëve të familjes suaj të gjerë ka të ngjarë të rrisë koeficientin tuaj të motivimit. Kontributi juaj mund të ndihmojë dikë që të pranohet në një kolegj apo universitet prestigjioz. Durimi dhe puna e palodhur në gjysmën e parë të vitit mund të çojnë në një promovim të hershëm në gjysmën e dytë të vitit 2022. Ata që përpiqen të humbin peshë ka të ngjarë të shohin gjithashtu rezultate të dukshme. Angazhimi dhe përkushtimi për të shkëlqyer në fushën e zgjedhjes suaj do t'ju jepte momente të qarta. Ata që martohen në vitin 2022 ka të ngjarë të kenë një lidhje të lumtur dhe harmonike. Edhe pse stabiliteti financiar është në dukje për ju, mund t'ju duhet të kufizoni natyrën tuaj harxhuese në gjysmën e dytë të vitit. Dalja e parave mund të rritet afër tremujorit të fundit.

Ngjyra me fat: Gri

Numri me fat: 3, 6

Muajt me fat: Shkurt, Korrik dhe Gusht.

Akrepi - Scorpio ♏

Gëzuar Akrepin! Bagazhi i tepërt i ngarkesës së punës ka të ngjarë të hiqet këtë vit. Dikush mund të dalë vullnetar për t'ju ndihmuar ose ju mund të kërkoni ndihmën e dikujt - në fund të fundit është se të gjitha punët tuaja në pritje do të kryheshin në kohë. Disa prej jush mund të duan të fillojnë një linjë të re biznesi me një ide inovative. Si shpenzimet ashtu edhe të ardhurat tuaja ka të ngjarë të shohin një rritje të madhe në fillim. Merrni parasysh një rrugë të kujdesshme gjatë blerjes së një marrëveshjeje të pasurive të paluajtshme. Ndihma mjekësore mund të kërkohet për një të moshuar të familjes së sëmurë. Suksesi tregohet shumë në frontin profesional. Përkushtimi, puna e palodhur dhe vendosmëria janë faktorët që mund të jenë përgjegjës për rritjen tuaj këtë vit. Përfshini më shumë zarzavate në pjatën tuaj për të shmangur ndjesinë e letargjisë. Në përgjithësi, gjërat duken të shkëlqyera në aspektin shëndetësor – dhe kjo duhet t'ju shtyjë të provoni një regjim të ri stërvitjeje në vend që të shmangeni nga ai që bëni tashmë. Disa fërkime mes jush dhe të dashurit tuaj mund të përjetohen gjatë mesit të vitit, por ju do të jeni në gjendje t'i menaxhoni gjërat mirë.

Ngjyra me fat: Pjeshkë

Numri me fat: 5, 9

Muajt ​​me fat: Janar, Maj dhe Tetor.

Shigetari - Sagittarius ♐

Viti 2022 ju premton fat dhe rritje të jashtëzakonshme. Ju mund të dilni fitimtar në çdo gjë që merrni. Largoni të gjithë konkurrencën duke qëndruar një hap përpara procesit. Besoni instinktit tuaj - do t'ju ndihmojë shumë këtë vit. Fitimi i pronës nëpërmjet trashëgimisë mund të jetë momenti kryesor i vitit për ju. Investimet e rrezikshme mund të duken tërheqëse, por mos lejoni që t'ju joshin. Një aleancë bashkëshortore mund të klikojë mirë me ata që kërkojnë të vendosen në frontin e martesës. Fillimi i vitit mund të mos jetë shpërblyes në frontin e karrierës, por gjërat mund të marrin një kthesë për mirë pas prillit. Mos lejoni që puna juaj të ndërhyjë me shëndetin tuaj. Koha është thelbësore për ju për të përmirësuar vitalitetin dhe qëndrueshmërinë tuaj. Ata që merren me sport ka të ngjarë të marrin një çmim ose njohje prestigjioze. Mund të keni më shumë kohë cilësore për të kaluar me familjen tuaj. Jeta sociale ka të ngjarë të përparojë më shumë në gjysmën e dytë.

Ngjyra me fat: Limon

Numri me fat: 7, 9

Muajt me fat: Mars, Qershor dhe Tetor.

Bricjapi - Capricorn ♑

Viti 2022 vjen duke sjellë rehati dhe kënaqësi në jetën tuaj. Hiqni dorë nga të gjitha rezervimet e kaluara që ju penguan. Një përmirësim i pagës është parashikuar duke ju lejuar të investoni më në fund në një pronë, automjet ose bursë. Gjenia juaj ekonomike mund t'ju mbajë të pasur gjatë gjithë vitit. Paqja ka të ngjarë të mbizotërojë në shtëpi. Janë parashikuar udhëtime të shumta jashtë shtetit, të cilat ka të ngjarë të hapin dyer të reja komunikimi për disa. Festimet janë në rregull pasi mund të ketë një shtesë të re në familjen tuaj. Marrëdhëniet miqësore me kolegët dhe punonjësit e zyrës ka të ngjarë të funksionojnë në favorin tuaj. Guxoni të ëndërroni dhe ndiqni zemrën dhe dëshirat tuaja, pasi ka të ngjarë ta shfaqni këtë në një notë të mirë gjithashtu. Gjërat lëvizin rehat në planin romantik, por nuk është çudi që të bëni më shumë përpjekje për të do të tërhiqte vëmendjen e veçantë të të dashurit tuaj. Planifikoni netët e takimeve, fundjavat me temë për të rritur ngrohtësinë ose çfarëdo tjetër që duhet për ta bërë të dashurin tuaj të ndihet më i veçantë. Tremujori i fundit i vitit kërkon që të kujdeseni për shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Blu e errët

Numri me fat: 4, 8

Muajt ​​me fat: Janar, Maj dhe Shtator

Ujori - Aquarius ♒

2022 është një vit për të përafruar qëllimet tuaja dhe për të ripërcaktuar prioritetet tuaja. Ky vit mund t'ju afrojë më shumë me veten tuaj fillestare dhe t'ju ndihmojë të lidheni me natyrën. Investimi në bono ari në fillim të vitit mund t'ju sjellë një kthim të mirë më shpejt se sa prisni. Mbledhjet shoqërore në shtëpi mund të kërkojnë praninë tuaj. Ngrihuni dhe merrni më shumë përgjegjësi në vendin tuaj të punës. Mesi i vitit ka të ngjarë t'ju japë disa mundësi për të ndërtuar një raport të mirë me kolegët tuaj të punës dhe të moshuarit. Yjet gjithashtu ju këshillojnë të mbani një distancë nga njerëzit që nuk mund të ndalojnë së lëshuari negativitet. Birësimi i një kafshe për shkak të kërkesës së një fëmije është gjithashtu i mundur në tremujorin e tretë të 2022. Një mentor shëndetësor ka të ngjarë të japë këshilla për t'ju kthyer në formë. Të dashuruarit mund ta çojnë marrëdhënien e tyre në një nivel tjetër. Disa prej jush ka të ngjarë të kalojnë procesin e PR dhe të zhvendosin bazën tuaj në vendin e ëndrrave tuaja.

Ngjyra me fat: Vjollcë

Numri me fat: 6, 9

Muajt me fat: Prill dhe Gusht

Peshqit - Pisces ♓

Mënyra më e mirë për të nisur vitin 2022 është duke kuptuar të gjitha pikat tuaja të forta dhe duke pranuar të metat tuaja. Përdorni diplomacinë si një armë për të dalë nga situata të pakëndshme pa zbuluar dorën tuaj. Çdo proces gjyqësor në lidhje me një pronë stërgjyshore mund të rezultojë në favorin tuaj dhe me të drejtë. Ju e meritoni një trofe pasi keni arritur kaq shumë në karrierën tuaj. Përdorni arsyetim racional për të zgjidhur çdo keqkuptim mes jush dhe partnerit tuaj. Është një vit për të qëndruar të lidhur dhe të lidhur me njëri-tjetrin – dhe ky në fakt duhet të jetë fokusi juaj kryesor. Prindërit e rinj ka të ngjarë të jetojnë kohën më të mirë të jetës së tyre, duke shijuar çdo moment me të voglin e tyre. Nëse po kërkoni të ndryshoni karrierën tuaj, duhet të dizajnoni lëvizjen tuaj. Hulumtimi dhe planifikimi i duhur mund t'ju japë një mendje lart në çdo gjë që po mendoni të provoni duart tuaja. Ka të ngjarë të mbeteni të urtë dhe të përzemërt gjatë gjithë vitit.

Ngjyra me fat: E kuqe

Numri me fat: 2, 9

Muajt me fat: Mars, Qershor dhe Dhjetor