Ishull i bukur privat në Bahamas del për shitje

Çfarë është më mirë sesa të kesh në një vendpushim tëndin luksoz në Bahamas? Zotërimi i ishullit tuaj privat në Bahamas.

Ishulli Little Ragged, i njohur gjithashtu si St Andreë's, është ishulli më i madh privat aktualisht për shitje në parajsën e Karaibeve.Po flasim për 730 hektarë kodra të pyllëzuara dhe plazhe të pacenuara të bardha, të rrethuar nga oqeani blu i ngrohtë. Të them të drejtën, është ëndrra e një zhvilluesi me xhep të thellë.

Kjo mrekulli e izoluar është e lidhur me pjesën tjetër të botës me një udhëtim 10-minutësh me anije në ishullin Ragged aty pranë.  Ka pellgje me ujë të ëmbël, dhe mundësi lundrimi, vende të shkëlqyera për peshkim, dhe gjithashtu mund të qetësoheni në plazh dhe të shikoni flamingot.Pyjet janë të pasura me pemë lignum vitae, të njohur për vetitë e tyre medicinale.

 

Nëse preferoni të ngjitni një kodër dhe të vëzhgoni me kënaqësi pasurinë e plotë të domenit tuaj, lartësia rritet nga niveli i detit në 40 metra (pak më shumë se 12 metra).

st-andrews-little-ragged-island-bahamas00

Little Ragged është në shitje përmes Concierge Auctions, një kompani amerikane e pasurive të patundshme që ka në ankand prona tek ofertuesi më i lartë dhe pretendon një listë klientësh që përfshin disa emra që ju thjesht mund të keni dëgjuar, të tilla si Cher dhe Michael Jordan.

Për t'u bashkuar në ofertë, duhet të grumbulloni një depozitë $ 100,000, por nuk ka asnjë çmim rezerve. Është  rreth 19.5 milion dollarë, por nuk ka asnjë ofertë minimale ose ofertë maksimale  të pritshme.