Shqipëria mundet 2-0 nga Anglia

Shqipëria pëson një disfatë në ndeshjen me Anglinë, ku pëson dy gola të hidhur nga skuadra kundërshtare. Humbje e pritur kjo edhe nga trajneri pasi dihet që Anglia është nga shtetet preferenciale për të fituar në grupin A. Ndërkohë që edhe se humbën në këtë ndeshje, ekipi kombëtar mbetet akoma optimist. Kjo sepse ata kanë arritur të sigurojnë edhe fitore deri tani.

Ekipi kombëtar mund të kishte rezultuar edhe më mirë në këtë ndeshje, mirëpo mungesa e disa lojtarëve të spikatur në mbrojtje, shkaktoi kështu edhe një ekip me prezencë të dobët pranë portës. Sado që provuan, ekipi i Shqipërisë nuk arriti dot të bënte një gol kundra kombëtares së Anglisë. Anglia mbetet akoma një ekip që nuk është mposhtur kurrë nga kombëtarja shqiptare.

Shqiperi Angli ndeshja

Këto janë grupet aktuale si dhe rezultatet e ndeshjeve.

Group B

Georgia 1-2 Spain
Kosovo 0-3 Sweden

Group C

Bulgaria 0-2 Italy
Switzerland 1-0 Lithuania

Group D

Kazakhstan 0-2 France
Ukraine 1-1 Finland

Group F

Denmark 8-0 Moldova
Austria 3-1 Faroe Islands
Israel 1-1 Scotland

Group I

Albania 0-2 England
San Marino 0-3 Hungary
Poland 3-0 Andorra

Group J

Armenia 2-0 Iceland
Romania 0-1 Germany
North Macedonia 5-0 Liechtenstein