Rama sulmon PD-në për të qenit i papërgjegjshëm

Ministri Edi Rama ka sulmuar Partinë Demokratike se nuk kishte fare përgjegjesi ndaj shëndetit të popullatës.Rama reagoi me një postim në rrjete sociale, pas takimit të kreut të demokratëve Lulzim Basha në Korçë.Ai publikoi një foto nga takimi dhe një foto tjetër nga procesi i vaksinimit kundër COVID-19.

Siç e përshkruan si të devijuar, sipas tij, insistimin e Bashës për fajin e kërcënimit të shëndetit të njerzëve. Mesazhi I Ramës ishtë “Të gabosh është njerëzore, të këmbëngulësh në gabim është djallëzore”.

Sot në Tiranë ,ku vazhdon vaksinimi masiv dhe në Korçë, u krye  edhe një tjetër gabim i rëndë i infeksionit masiv. (Unë I lutem Zotit që pas dy ose tre javësh që virusi mos të futet në sistemin e frymarrjes, këta njerëz të verbër dhe të abuzuar të mos përfundojnë në spitale për hirë të Bashës dhe Berishës.

Etiketim

Edi Rama PD Korçë