Policia e Dubait arreston grupin për të shfaqjen në ballkon lakuriq

Një grup është arrestuar në Dubai i akuzuar për shthurje publike pas një fotosesioni nudo në natyrë.Pamjet video të postuara në internet të Shtunën tregojnë një grup grash të zhveshura që fotografohen në një ballkon.

Njëmbëdhjetë gra ukrainase janë midis atyre që janë arrestuar po ashtu. Një rus u arrestua gjithashtu, sipas mediave ruse.Shthurja publike mbart një dënim deri në gjashtë muaj burg dhe një gjobë prej 5000 dirham (981euro).

Dubai marina

Shumë nga ligjet e Emirateve të Bashkuara Arabe bazohen në ligjin e Sheriatit dhe njerëzit janë burgosur në të kaluarën për shfaqje publike të dashurisë dhe marrëdhënieve homoseksuale.Afërsisht një duzinë gra u pikturuan në ballkon në lagjen Marina të Dubait.

Konsullata ukrainase thotë se do të vizitojë gratë të Martën.Raportet e mëparshme në mediat ruse se tetë gra ruse u arrestuan që nga ajo kohë janë mohuar, por agjencia e lajmeve Ria citoi zyrtarë që thoshin se një ruse që organizoi xhirimin është arrestuar.Ai ka për tu përballet me deri në 18 muaj burg, thojnë raportet .

Etiketim

arrestime Dubai nudo