Njeriu kërcen përmes dritares së makinës për të ndaluar shoferin e rrezikshëm në Shqipëri.

Një burrë sot pasdite përplasi 3 makina. Policia e Tiranës ka dhënë një informacion zyrtar mbi incidentin dramatik të ndodhur në Sheshin Skënderbej, ku një makinë u fut mes njerëzve, duke vënë në rrezik jetët e tyre.Policia e ka identifikuar personin që shkaktpoi këtë  ngjarje si një 32-vjeçar, me inicialet A.M., i cili nga verifikimet që i janë bërë dyshohet se ishte nën efektin e lëndëve narkotike. Gjithashtu, këtij personi, gjatë kontrollit fizik, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi me lëndë të dyshuar kanabis.

Shofer

Makina arriti vetëm këtu në një ndalesë kur një kalimtar u hodh i pari përmes dritares.Kalimtari deklaroi se mendonte se shoferi po synonte grupin në një sulm të arritshëm terrorist.Shumë njerëz kishin qenë në radhë për t'u vaksinuar në çadra në Sheshin Skënderbej në atë kohë.Policia shqiptare thotë se  i dyshuari 32-vjeçar po voziste nën efektin e dorgës. “Fillimisht ka përplasur tri automjete në vende të ndryshme duke shkaktuar dëme materiale dhe më pas ka thyer barrierat mbrojtëse dhe ka hyrë në sheshin “Skënderbej”, duke rrezikuar seriozisht qytetarët”, tha Policia.