Plagoset rëndë një fëmijë 10-vjeçar në Korçë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maliq. Një fëmijë 10-vjeçar ka rënë dhe është plagosur. Ai ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Mësohet se ai po luante me biçikletën e tij. Ngjarja ndodhi në fshatin Leminot në Maliq. Fillimisht i mituri është dërguar në spitalin e Maliqit. Por gjendja e tij ka qenë e rëndë dhe është nisur menjëherë me helikopterin e urgjencës drejt kryeqytetit. Ai u dërgua në Tiranë për trajtim të specializuar mjekësor.

I plagosur

Sipas burimeve nga Spitali i Korçës fëmija ka marrë ndihmën e parë. Gjendja shëndetësore e djalit të vogël ishte e rëndë. Duke marrë parasysh se mushkëritë e tij ishin të dëmtuara.

Helikopter