Tiranë: Vritet me armë zjarri një person dhe plagoset ish-prokurori

Arma me të cilën Mexhit Picari qëlloi për vdekje ish-dhëndrin e tij dhe plagosi ish-Prokurorin dhe aktualisht një avokat, Adriatik Cama është gjetur këtë të Premte pasdite. Burimet kanë konfirmuar se ishte vetë Picari, i cili zbuloi se ku e kishte vendosur armën. Ai dëshmoi në Polici dhe RENEA arriti të gjente armën në Lumin Lana, falë kontrolleve disa orëshe pas vrasjes. Më parë, Picari vrau Salia me armë zjarri disa momente para seancës për divorc në Gjykatë mes vajzës së tij dhe viktimës.

Policia

Salia dhe Dhurata Picari ishin të martuar për 17 vjet dhe kishin 3 fëmijë pasi vendosën të divorcoheshin. Shkaku i konflikteve të vazhdueshme duket se ishte kujdestaria e fëmijëve. Bazuar në informacionet, agresori hyri në një lokal, ku ishte ulur ish-dhëndri i tij dhe qëlloi mbi të 8 herë. Ndërkohë, ish-prokurori, aktualisht avokat, Adriatik Cama u plagos lehtë dhe u transportua në spital.

Mexhit Picari ka zbuluar pse ai ekzekutoi këtë të Premte në mëngjes në një breshër plumbash ish-dhëndrin e tij, Kudret Salia një ngjarje kriminale gjatë së cilës pësoi plagë edhe avokati i viktimës dhe ish-Prokurori Adriatik Cama. Në deklaratën e tij para hetuesve, Picari u shpreh se viktima i kishte kërcënuar ata për një kohë të gjatë, edhe pas ndarjes nga bashkëshortja e tij. Kërcënimet e vazhdueshme të viktimës e detyruan atë të mbante një armë, sipas agresorit.