Zjarr në Ndroq dhe në Shëngjin

Një ullishte në fshatin Shesh në zonën Ndroq të Tiranës është përfshirë nga zjarri këtë të martë pasdite, pasi temperaturat janë rritur ndjeshëm për shkak të stinës së verës. Media lokale ka raportuar se banesat përreth këtij fshati janë rrezikuar gjithashtu nga zjarri, që ka rënë në ullishtën. Ndërkohë ekziston një frikë se flakët mund të përhapen në zone për shkak të erërave të forta. Tani po punohet për shuarjen e zjarrit.

Zjarr

Një zjarr tjetër, që po digjet për disa orë pasditen e kësaj të marte në zonën e Knalla, në Shëngjin vazhdon të jetë aktiv. Disa mbeturina janë djegur dhe era e fortë ka bërë që flakët të përhapen me shpejtësi. Burimet kanë konfirmuar se zjarri doli nga kontrolli dhe u përhap në shkurret aty pranë. Nga ana e tyre, zjarrfikësit kanë punuar me orë të tëra për të shuar flakët, ndërsa shkurre dhe ferra po digjen. Gazetarët nga vendi i zjarrit kanë informuar se disa blloqe apartamentesh në zonën përreth janë rrezikuar gjithashtu nga flakët.

Etiketim

Zjarr Ndroq Shëngjin