Një i vdekur dhe tre të plagosur nga aksidente automobilistike

Një aksident ka ndodhur të Enjten pasdite në Llogara, përgjatë rivierës shqiptare. Si rezultat tre persona u plagosën. Një furgon, që u përmbys u përfshi në aksident. Dëshmitarët në vendngjarje theksuan se furgoni doli nga rruga për shkak të pakujdesisë së drejtuesit. Automjeti goditi një shkëmb dhe më pas u përmbys. Shërbimi policor ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave në të cilat ndodhi ngjarja.

Aksident

Ndërkohë një qytetar mbeti i vdekur këtë të Enjte ndërsa humbi kontrollin e automjetit të tij dhe doli nga rruga Cakran-Fier. Në kohën e ngjarjes së rëndë, i ndjeri po udhëtonte me një automjet të tipit “Ford” në aksin rrugor Cakran-Fier, kur humbi kontrollin duke dalë nga rruga dhe si pasojë duke humbur jetën. Nga ana e tyre, shërbimet e policisë rrugore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po kryhen veprimet hetimore për të sqaruar rrethanat se si automjeti doli nga rruga.