Tiranë: Arrestohet një i ri pas një aksidenti automobilistik të dyfishtë

Policia e Tiranës ka identifikuar dhe ndaluar ditën e martë një drejtues të ri. Ai u përfshi disa ditë më parë në një aksident të dyfishtë. Më pas u largua nga vendi i ngjarjes. Pas hetimit, u bë e mundur identifikimi i drejtuesit, 22 vjeç me inicialet J.L. Zbatimi i ligjit informoi se ngjarja ndodhi më 19 qershor në rrugën kryesore interurbane Vorë-Tiranë. Drejtuesi i paidentifikuar përplasi automjetin e drejtuar nga shtetasi me inicialet N.R. Për pasojë u përplas me një automjet tjetër, i drejtuar nga shtetasi me iniciale D.P.

Aksident

Përveç se akuzohet për largimin nga vendi i ngjarjes duke mos dhënë asnjë ndihmë për të plagosurit, i riu akuzohet se ka ndërhyrë për të riparuar dëmin, që pësoi automjeti si rezultat i aksidentit rrugor, me qëllim që të fshihte gjurmët e aksidentit.  Ndërkohë, materialet i janë dorëzuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, “Largimi nga vendi i aksidentit” dhe “Veprimet që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.