Berisha kërkon ndjesë që solli Bashën në krye të PD-së

Kreu historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ka kërkuar ndjesë publike të gjithë demokratëve për sa i takon mbështetjes së dhënë për kreun e PD-së Lulzim Bashës. Në një takim me demokratët, në Tiranë si pjesë e turneut të tij për të hequr Bashën nga partia, Berisha u shpreh se në fakt ai nuk e mbështet Bashën aq sa duket për publikun. “Ndodhem këtu për të kërkuar ndjesë publike të gjithë demokratëve, të cilët tani thonë se nuk e duan Bashën por e mbështetën për shkak të doktorit. Unë kurrë nuk kam menduar se demokratët besojnë se Basha kishte një mbështetje të pakushtëzuar nga ana ime”, deklaroi Berisha.

PD

Sipas tij, ajo që Basha i bëri atij dhe partisë ishte një thikë pas shpine duke iu referuar Bashës jo si kreu i PD-së por ish-lideri. "Lideri ynë, më falni ... ish-lideri ynë u kujdes vetëm për karrigen e tij. Ne jemi këtu për ta hequr atë. I kërkova që të jepte dorëheqjen që nga viti 2017, kur humbi zgjedhjet. Por ai refuzoi dhe vendosi të merrte i vetëm të gjitha vendimet”, theksoi Berisha.